تخفیف ویژه

آموزش نصب CloudLinux

آموزش نصب CloudLinux
آموزش نصب CloudLinuxReviewed by پنگاش on Oct 1Rating: 5.0آموزش نصب CloudLinuxآموزش نصب CloudLinux در این آموزش قصد داریم نحوه نصب کلود لینوکس روی سی پنل سرور مجازی را به شما آموزش دهیم . اما قبل از آن خوب هست بدانید که کلود لینوکس ...

آموزش نصب CloudLinux

در این آموزش قصد داریم نحوه نصب کلود لینوکس روی سی پنل سرور مجازی را به شما آموزش دهیم . اما قبل از آن خوب هست بدانید که :

کلود لینوکس چیست؟ در سرورهای معمولی چیزی برای محدود سازی کاربر وجود ندارد ، البته مواردی مثل حداکثر حافظه برای PHP یا حداکثر زمان انجام CronJob ها یا پهنای باند وجود ، اما مواردی که ممکن هست به کیفیت ، سرعت ، امنیت و.. سرور آسیب وارد کند وجود ندارد.

آموزش نصب CloudLinux

آموزش نصب CloudLinux

در سرویس های اشتراکی بیش از ۱ کاربر بر روی یک سرور میزبانی می شود و ممکن هست یکی از کاربرهای میزبانی شده بر روی سرور اشتراکی مورد حمله یا مشکل نرم افزار بر بخورد که موجب مشغول کردن یا Hang/Crash سرور شود.
در واقع با کلود لینوکس مدیر سرور و کاربر خوشحال تر خواهد بود ، چرا که کندی سرعت ، قطعی و به مخاطره افتادن امنیت سرور به دلیل حمله ، مشکل ، و.. برای وب سایت ها اتفاق نمی افتد.

حال برای تبدیل سیستم عامل CentOS خود به CloudLinux  در SSH وارد کنید :

منظور از codecloud همان لایسنس کلود لینوکس است که میتوانید با مراجعه به این لینک یک از لایسنس تریال یک ماهه آن استفاده نمایید و سپس بعد از این مدت اقدام به خرید لایسنس از سایت مربوطه نمایید.

سپس ، نوبت به نصب CageFS می رسد :

زمانی که تمامی مراحل فوق را کامل انجام دادید حال در فایروال خود که اکثرا از csf استفاده می کنند گزینه مربوط به کلود نیز برطرف شده ولی CloudLinux Disable ptrace فعال شده که برای امنیت آن نیز واجب است :
برای این امر دستورات زیر را اجرا نمایید :

در ssh یکی از دستورات زیر  را بزنید تا به ویرایشگر بروید

یا

بعد از آن کد زیر را در آخرین سطر قرار داده و بعد از ان ذخیره می کنیم

و در پایان کد دستوری زیر را وارد کنید

 

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی