پنگاش، دریچه ای به سوی تکنولوژی وب
تحریم دامنه های بین المللیReviewed by پنگاش on Aug 7Rating: 5.0تحریم دامنه های بین المللیتحریم دامنه های بین المللی تحریم دامنه های بین المللی کاربران ایران آغاز شد . این تحریم از قبل طی ایمیل به شرکت ها و نمایندگان و کاربران ایرانی اعلام شده ...

تحریم دامنه های بین المللی

تحریم دامنه های بین المللی کاربران ایران آغاز شد . این تحریم از قبل طی ایمیل به شرکت ها و نمایندگان و کاربران ایرانی اعلام شده بود و کاربران ایرانی که از دامنه های بین المللی استفاده می نمایند نهایتا تا ۲۷ شهریور فرصت دارند تا دامنه های خود را از این شرکت منتقل نمایند و از تاریخ فوق ریسلو همکاری خود را با کاربران ایرانی قطع خواهد نمود.

تحریم دامنه های بین المللی

تحریم دامنه های بین المللی

 

به تازگی  Resello   یک مرکز ثبت دامنه یا Registrar   اطلاعیه «سیاست‌های جدید محدودیت» منتشر کرده است که باعث ایجاد ابهام و نگرانی کاربران ایرانی شده است. متاسفانه برخی از شرکت‌ها هم از این موقعیت سودجویی کرده و ازعدم آگاهی کاربران سوء استفاده می‌کنند.

خود قرار دهد.

 

پیش از هر چیز باید گفت که هیچ جای نگرانی در خصوص این اطلاعیه وجود ندارد و خطری دامنه شما را تهدید نمی‌کند.

اطلاعیه Resello چه می‌گوید؟

 

اطلاعیه رسلو

مشاهده متن کامل اطلاعیه Resello

ترجمه فارسی اطلاعیه رسلو:

سیاست‌های جدید محدودیت

بدینوسیله سیاست‌های جدید محدودیت در استفاده از خدمات و محصولات resello را به آگاهی شما می‌رسانیم. این محدودیت‌ها شامل حال ریسلر (نمایندگان)، مشتریان از کشورهای متعدد که مورد تحریم جامعه بین المللی قرار گرفته‌اند می‌باشد.

همچنین توجه شما را به اطلاعیه قبلی ما که در تاریخ ۶ جولای ۲۰۱۷ در رابطه با واحد پولی انتقال به حساب ما در Rabobank جلب می‌نماییم. در این اطلاعیه به شما اعلام شد که واحد پولی شما به روپیه هند (INR) تغییر می‌یابد. حال بر خلاف اطلاعیه قبلی به اطلاع شما می‌رسانیم که واحد پولی شما به Euro (EUR) تغییر می‌یابد.

رویه بررسی تراکنش ها

در ۱۸ جولای ۲۰۱۷ (۲۷ تیرماه ۱۳۹۶) با استفاده از سیستم جدید بررسی اتوماتیک تراکنش ها و اطلاعات تماس صاحبین حساب رونمایی می‌کنیم. این تراکنش ها تنها در صورتی با موفقیت انجام می‌شود که مشخصات صاحب اکانت، مشتریان یا نمایندگان یا … با قوانین ذکر شده مغایرتی نداشته و درست باشد. تمام حساب‌ها و محصولاتی که بر اساس این بررسی اتوماتیک مغایر قوانین در این تاریخ شناخته شود علامت گذاری می‌گردد و تمدید آن‌ها امکان پذیر نخواهد بود و بدون توجه به جزییات حساب‌ها در زمان تمدید بر اساس علامت گذاری صورت گرفته این عواقب شامل حساب شما و نمایندگان و مشتریان شما می‌باشد.

لطفاً نمایندگان و مشتریان خود را از این تغییر مهم آگاه نمایید.

عواقب

از تاریخ ۱۸ جولای ۲۰۱۷ (۲۷ تیرماه ۱۳۹۶) تمامی مشتریان و نمایندگان و حساب‌هایی که شامل سیاست‌های جدید ممنوعیت می‌شوند، نمی‌توانند:

۱. حساب جدید بسازند (کاربر یا دامنه جدید ثبت کنند)

۲. سفارش جدیدی ثبت کنند

۳. به پلتفرم ما دامنه جدید منتقل نمایند

همچنین از تاریخ ۱۸ آگوست ۲۰۱۷ (۲۷ مرداد ۱۳۹۶) تعرفه خدمات و محصولات ای که شامل سیاست جدید ممنوعیت هستند، افزایش قیمت قابل ملاحظه ای خواهد داشت. این افزایش بر روی موارد زیر اعمال می‌شود:

– تمدید محصولات موجود

– خروج دامنه از Redomption  (بازگرداندن دامنه های حذف شده)

و درنهایت از تاریخ ۱۸ نوامبر ۲۰۱۷ (۲۷ آبان ۱۳۹۶ – چهار ماه دیگر) این افراد نخواهند توانست:

– محصولات موجود را تمدید کنند.

– به حساب خود اعتبار بیفزایند.

برگشت اعتبار حساب

در صورتی که وضعیت شما با نیازمندی‌های سیاست‌های جدید ممنوعیت همخوانی ندارد شما می‌توانید درخواست بازگشت وجه بدهید. ما فقط اعتبارهای بیش از ۲۵ یورو را بازگشت خواهیم داد. لطفاً بدین منظور با پشتیبانی ما تماس گرفته و اطلاعات حساب خود را ارائه نمایید.

توضیحات بیشتر

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مغایرت و یا تطبیق شرایط مشتریان و نمایندگان خود با قوانین جدید به Knowledge Base ما مراجعه نمایید.

پیشاپیش بخاطر ناراحتی بوجود آمده از قوانین جدید از شما پوزش می‌طلبیم.

امیدواریم زمانی که رویکرد جامعه بین المللی بهبود یافت رابطه استوار تری با شما داشته باشیم.

 

با احترام

Resello

حالا چه می‌شود؟

اگر بخواهیم به طور خلاصه بیان کنیم:

واقعاً هیچ اتفاقی برای دامنه شما نمی‌افتد و آن را از دست نمی‌دهید!

دامنه

این اطلاعیه دامنه‌های IR را هم تحت تأثیر قرار می‌دهد؟

خیر، دامنه‌های آی آر توسط ایرنیک ثبت می‌شوند. این اطلاعیه مربوط به دامنه‌های غیر IR است.

اگر در سامانه بررسی مالکیت دامنه، مقابل قسمت «نام مرکز ثبت دامنه» realtime register b.v نوشته شده بود، یعنی دامنه توسط Resello ثبت شده است.

متن ارسالی توسط رسلو :

 

 

Starting July 18, 2017, resellers, customers, and contacts that are subject to policy restrictions cannot

Create new accounts

Create new products

Transfer domain names to our platform

As of August 18, 2017, pricing of services and products subject to policy restrictions will be increased significantly. This will affect the pricing of

Renewal of existing products

Getting domains out of redemption

As of November 18, 2017, they cannot

Renew existing products

Add funds to their account balance

 

ترجمه :

از ۱۸ جولای ۲۰۱۷ نمایندگان ، مشتری ها و مخاطبین ( ایرانی ) تحت سیاست های تحریم قرار می گیرند. و امکان ساخت مشتری جدید ، ثبت دامنه و انتقال دامنه را ندارند. از ۱۸ آگوست مبلغ خدمات و تمدید دامنه های قبلی به طور چشم گیری افزایش خواهد یافت و از ۱۸ نوابر امکان تمدید وجود نخواهد داشت.

مشخص نیست پس از این تاریخ و تحریم دامنه های بین المللی کاربران ایرانی چه اتفاقی بر سر این دامنه ها خواهد آمد.

با توجه به اینکه حدود ۸۰ درصد شرکت های ایران از این رجیستار جهت ثبت دامنه استفاده می نمایند پس خطری مهم در کمین وب سایت ها و فروشگاه های اینترنتی ایرانی می باشد. در حال حاضر شرکت های هاستینگ بدنبال رجیستار دیگر می باشند تا دامنه مشتریان خود را انتقال دهند.

لازم به ذکر است که رجیستار پنگاش جوکر می باشد و هیچگونه نگرانی بابت تحریم دامنه های بین المللی برای کاربران این مجموعه وجود ندارد.

پنگاش به صورت ۲۴ ساعته آماده انتقال دامنه های کاربران به این شرکت بدون هیچگونه هزینه اضافی می باشد . برای انتقال دامنه com. مبلغ ۳۷۰۰۰ تومان بابت تمدید یکسال انجام می گیرد.

پنگاش آماده ارائه نمایندگی ثبت دامنه به شرکت های های هاستینگ می باشد.این شرکت ها می توانند از تخفیفات این مجموعه و رجیسستار جوکر بهره مند گردند.

اخبار تکمیلی اطلاع رسانی می گردد.

LiveZilla Live Help