پنگاش، دریچه ای به سوی تکنولوژی وب
طراحی سایت فلشReviewed by Admin on Dec 29Rating:

 

طراحی سایت فلش

 

نرم افزار فلش (Adobe Flash) با نام قدیمی (Macromedia Flash)، نرم افزاری مالتی مدیا می باشد که برای افزودن انیمیشن، ویدئو و تعامل بین صفحات وب مورد استفاده قرار می گیرد. از نرم فلش اغلب برای طراحی تبلیغات، بازی ها و انیمیشن های فلش استفاده می شود. اخیرا، نرم افزار فلش جایگاه خوبی به عنوان ابزاری برای طراحی نرم افزارهای قدرتمند اینترنتی پیدا کرده است.

 

نرم افزار فلش، فایل های وکتور و گرافیکی را دستکاری میکند تا انیمیشن های از متن، نقاشی و تصاویر خلق کند. این نرم افزار از فایل های صوتی با امواج دوطرفه، فایهای ویدئویی پشتیبانی میکند و با موس، کیبرد، میکروفون و دوربین تعامل دارد. فلش دارای زبان برنامه نویسی ای با نام اکشن اسکریپت می باشد. جدیدترید ورژن این زبان برنامه نویسی، ActionScript 3.0 می باشد. زبان برنامه نویسی اکشن اسکریپت 3 نسبت به ورژن قبلی آن بسیار قدرتمندتر میباشد.

 

فایل های فلش با استفاده از نرم افزار فلش پلیر قابلیت نمایش بر روی انواع سیستم ها و وسایل کامپیوتری را دارا می باشد. نرم افزار فلش پلیر به صورت رایگان برای مرورگرها موجود میباشد، برخی از گوشی های موبایل با استفاده از نرم افزار Flash Lite فایل های فلش را اجرا میکنند.

 

نرم افزار فلش بسیار قدرتمند می باشد و با زبان های برنامه نویسی همچون XML, PHP, HTML, JAVASCRIPT و غیره قابلیت تعامل دارد.

 

از نرم افزار فلش جهت طراحی انیمیشن، بنرهای تبلیغاتی، اسلایدرهای فلش، موزیک پلیر و ویدئو پلیر فلش، طراحی وبسایت های فلش، طراحی بازیهای آنلاین و آفلاین فلش، طراحی Autorun نرم افزارها، طراحی نرم افزار های مالتی مدیا، طراحی نرم افزار برای اندروید و IOS، غیره می باشد.

 

طراحی وب سایت فلش

 

سایت های فلش به دلیل پشتیبانی از انیمیشن، فایهای صوتی، تصویری، تعامل با کاربر از جذابیت های ویژه ای برخوردار میباشد. این گونه وبسایت ها به دو دسته تقسیم می شوند: 1- وبسایت های فلش استاتیک 2- وبسایت های فلش دینامیک

 

وبسایت های فلش قابلیت سه بعدی بودن را دارا میباشند و این تکنولوژی با Flash CS5 بوجود آمد. فلش قابلیت ساپورت فونت فارسی را دارا میباشد، اما از آنجایی که اکثر پروژه های طراحی سایت فلش در ایران، ویرایش قالب های آماده میباشد، این ویژگی بستگی به نوع کدنویسی قالب سایت مورد استفاده دارد.

 

این نوع وبسایت ها بسیار مورد توجه خوانندگان، ستارگان سینما، وبسایت های شخصی و شرکتهای تجاری می باشد.

اگر شما قصد آن را دارید  که یک سایت فلش زیبا داشته باشید می توانید هم اکنون سفارش دهید

LiveZilla Live Help